Naděje jste Vy!

02.03.2021 17:30

 
Milí přátelé,

dnes Vám chceme povědět, jak moc jste důležití.

V příštích měsících tu bude stále víc zoufalých a naštvaných lidí. Těch, které zklamala vládní koalice. Dalších, kteří běžně volit nechodí, ale jejich beznaděje budou chtít využít extremisté. Současná politická scéna bude těmto lidem splývat. Prostě „ti nahoře, kteří se jen hádají v parlamentu a na lidi kašlou”.

Jak lákavé bude vybít si vztek skrz populisty a extremisty. Historie to ukázala už mnohokrát. Pokud nebude existovat pozitivní nová alternativa, může nás čekat volební katastrofa. Mimochodem, hnutí SPD už má v ulicích billboardy, kterými jde v lockdownu proti všem, bez ohledu na lidské životy. V nejhorším snu hnutí SPD výrazně posílí a podílí se na příští vládě.

Spousta lidí si postavila věž z písku. Doufají, že sněmovní volby jsou „ložené“. Že to má demokratická opozice jisté. Prý ať jim do toho nevrtáme. Tahle věž z písku však neobstojí. Smysl naší existence, kterou mnozí kritizovali, se jasně potvrzuje.Pokud to má po volbách dopadnout dobře, musíme pro to my všichni něco udělat. Mluvit s lidmi okolo sebe. Ukázat jim alternativu. Vztek se nedá přebít billboardy a politickými diskusemi, které naštvaní lidé nesledují. My se připravujeme na realitu. Mluvíme s lidmi. Každý nový podpis a s ním svázaná naděje představují několik minut obyčejného, lidského povídání o starostech a nadějích.

Situace nám neumožňuje pokračovat v ulicích dál. Nebudeme riskovat zdraví a životy lidí. Přitom zbývá poslední měsíc, abychom nasbírali 100 tisíc podpisů. Pokud se nám to do konce března nepodaří, kandidovat samostatně nebudeme a někoho podpoříme. To by však v boji proti extremistům a populistům nemělo zdaleka takovou sílu, jako nové, v očích lidí nezdiskreditované, hnutí.

Proto se nevzdáváme! Pracujeme v online světě. Až to situace dovolí, chystáme masivní sběračskou akci v ulicích. Ale hlavně, jste tu Vy! Pod novou naději se Vás už podepsalo 35 000. Pojďte každý dát do konce března naději třeba jen dalším dvěma lidem a získat jejich PRO! Pak nás bude sto tisíc. Máme v rukou sílu změnit budoucnost naší země k lepšímu!

Vysvětlete prosím lidem kolem sebe, co hrozí, a přesvědčte je, ať se k nám přidají. Pošlete jim link www.lidepro.cz/podepiste. Nebo si vytiskněte petiční arch a pošlete nám ho nafocený nebo nascanovaný na [email protected]. Klidně s jedním nebo dvěma podpisy. Každý další člověk s nadějí se počítá.

Můžete se také zapojit jako dobrovolníci.

Pojďme se do toho opřít! Protože nikdo jiný to za nás neudělá.

Srdečně

Lidé PRO
PŘEJÍT NA SEZNAM ČLÁNKŮ