Plán pro Česko

Nejde nám o jedny volby, ale o pořádnou vizi pro naši zemi.
Prosperující nejen ekonomicky, ale také lidsky.

PROGRAMOVÝ ZÁKLAD HNUTÍ NÁVRHY K OTEVŘENÉ DISKUZI

Náš PROgram stavíme odspodu, od lidí

V ulicích se ptáme, co je trápí, a společně s experty přinášíme řešení. Najdete u nás programový základ hnutí, ve kterém jsme pojmenovali témata, která jsou podle našich zkušeností pro lidi v Česku nejdůležitější. Neuhneme z něj a do voleb detailně rozšíříme jeho jednotlivé oblasti.


Zapojit se může každý

Postupně otevíráme diskusi k podrobným programovým oblastem (takzvaným PROTOnávrhům) a zároveň vítáme podněty i ke všem ostatním tématům. Věříme totiž v kolektivní moudrost lidí v naší zemi.


Společný cíl

Klademe důraz na body se společným cílem: obnovit společenskou dohodu, kterou nahlodalo uplynulých třicet let a poslední rok pandemie ji dává ránu z milosti. Zastavit rozevírající se společenské nůžky, které jasně dokládá řada sociologů. Vrátit českou společnost na cestu k větší sociální a ekonomické kohezi. K rovnováze a spolupráci.

Jak vzniká náš PROgram?

Programové priority

V prosinci 2020 jsme definovali programové priority, které pojmenovávají klíčové problémy naší země, a témata, na něž se chceme především zaměřit.

Programový základ

V únoru 2021 jsme zveřejnili podrobný program s názvem Programový základ hnutí Lidé PRO. Přečíst si ho můžete tady.

Otevřená diskuze

Na začátku roku 2021 jsme také některá naše programová témata otevřeli k diskuzi ve formátu tzv. PROTOnávrhů. O těch diskutujeme s veřejností a zveme další experty i všechny, kterých se problémy týkají, aby se k návrhům našich řešení vyjádřili. Otevřené PROTOnávrhy najdete tady.

Finále

V průběhu dalších měsíců s experty vše roztřídíme, vyhodnotíme, zapracujeme nejlepší podněty a uděláme FINÁLNÍ návrh našeho PROgramu pro sněmovní volby 2021. Najdete jej opět na této stránce.

Aktuální PROTOnávrhy s otevřenou diskuzí

Podrobný program našeho hnutí stavíme na nohy společně s vámi, odbornou i laickou veřejností. Pravidelně otevíráme nová témata a s nimi i diskuzi. Přidejte se a dejte nám vědět, jak se na řešení díváte vy! Pište na [email protected] nebo nám napište v kontaktním formuláři u každého tématu, spojíme se s vámi.

Regiony

Zvětšuje se ekonomická a sociální propast mezi regiony. V některých je stále těžší najít slušnou práci, zdravotní péče je špatně dostupná a schopní lidé se stěhují pryč.

Exekuce

Exekuce jsou dnes hlavním sociálním problémem naší země. Aktuálně je v nich u nás 750 tisíc lidí.

PROTOnávrh 3

Brzy zvežejníme další návrh k diskuzi. Pokud o jeho zveřejnění chcete vědět jako první, dejte like naší stránce na Facebooku nebo podepište petici a dostávejte novinky do vašeho e-mailu.

Řekněte nám, co zajímá vás

ODESLAT

Pro ochranu proti spamu používáme na našem webu službu reCAPTCHA pro kterou platí Zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby Google.